Jak nie pozwolić, aby FAKE Influencers sabotowali Twoją kampanię?

Dzisiejszy Instagram jest przepełniony influencerami.

Influencer marketing to główny cel budżetu marketingowego marek, ponieważ ten rodzaj reklamy przynosi korzyści praktycznie wszystkim stronom „równania”:

  • Marki czerpią korzyści z tego, że ich przesłanie jest rozpowszechniane w potężny sposób przez Influencerów, czyli Kluczowych Liderów Opinii, którzy pomagają im sprzedawać i zwiększać świadomość produktów/usług.
  • Influencerzy odnoszą korzyści, ponieważ są nagradzani pieniędzmi lub darmowymi produktami marek z dziedziny, w której są popularni.
  • Widzowie dowiadują się więcej o branży, której są pasjonatami, zdobywając informacje od osób, którym ufają i które śledzą w mediach społecznościowych.

Ponieważ jest to bardzo potężny kanał marketingowy, coraz więcej marek próbuje znaleźć odpowiednich influencerów do współpracy.

Nie jest jednak tak łatwo znaleźć odpowiedniego influencera, który faktycznie wniesie wartość do Twojej kampanii. Niestety, wielu influencerów nie jest takimi, jakimi się wydają: używają sztuczek i hacków, aby wyglądać na bardziej wartościowe, tak jak są w rzeczywistości. Innymi słowy, wielu Influencerów jest FAŁSZYWYMI.

Co oznacza fałszywy influencer?

Fałszywi influencerzy sztucznie zwiększają liczbę obserwujących i zaangażowanie, aby wydawać się bardziej wpływowymi.

W bardziej ekstremalnych przypadkach, cała osoba może być wymyślona, gdzie grupa ludzi używałaby zdjęć stockowych lub wynajmowała modelkę, aby udawać osobę, a następnie kupowała obserwujących, komentarze i lubi, aby „influencer” wyglądał na wpływowego.

Płatne usługi z armiami botów, które mogą masowo śledzić lub zostawiać komentarze, były fenomenem od kilku lat, a ich popularność nie spada pomimo kar nakładanych przez Instagram za podejrzaną aktywność, polegającą na blokowaniu kont lub usuwaniu kont.

Dlaczego FAKE Influencerzy są tak niebezpieczni?

Bycie ofiarą FAKE influencera może być szkodliwe dla Twojej marki na wiele sposobów. Jeden z największych wpływów ma wpływ na finanse Twojej marki. Chociaż dla niektórych większych firm kilka tysięcy dolarów zagubionych w fałszywych wrażeniach może być łatwym rozwiązaniem i niezbyt dużym interesem, dla mniejszej firmy, która naprawdę stara się zachować ostrożność w swoim ograniczonym budżecie – strata może uderzył bardzo mocno.

Chcę pomóc Ci uniknąć błędów i nie stracić pieniędzy na fałszywych kontach dzięki kilku wskazówkom.

Jak rozpoznać FAKE Influencerów?

Jest kilka punktów, na które powinieneś zwrócić szczególną uwagę przy wyborze swojego influencera. Zagraj we własnego detektywa.

  1. Stosunek obserwujących do zaangażowania.

Przeanalizuj ich komentarze i liczbę polubień na kilku postach. Czy wygląda podejrzanie nisko? Generalnie im więcej obserwujących, tym mniejsze zaangażowanie, ale nie powinno spaść do mniej niż 1%, chyba że jest to wielomilionowa celebrytka.

2. Komentarze do swoich zdjęć.

Przejrzyj komentarze pod ich zdjęciami. Czy wyglądają autentycznie czy jak bot? Czy dotyczą postu, czy wyglądają trochę nieprzyjemnie? W przypadku fałszywych influencerów możesz zauważyć znaczną liczbę komentarzy emoji i ogólnych komentarzy, które można wykorzystać na dowolnym zdjęciu lub filmie. Komentarze ogólne mogą zawierać komentarze takie jak „wow”, „piękny widok”, „ładny”, „świetne zdjęcie”, „niesamowity strzał” itp.

3. Komunikacja dwukierunkowa.

Czy influencer odpowiada swoim obserwatorom i naprawdę pokazuje, że im zależy? Jeśli tak, istnieje prawdopodobieństwo, że ich obserwujący są realni i cenią obecność każdego obserwującego.

4. Szybki wzrost/spadek obserwujących.

Możesz korzystać z różnych narzędzi online, które zapewnią Ci śledzenie wpływowych osób na przestrzeni czasu. Jeśli zauważysz znaczny wzrost liczby obserwujących: mogli kupić obserwujących LUB mogli również wyprodukować wirusową treść. Podobnie, zwróć uwagę na szybki spadek liczby obserwujących – mogło to być oczyszczenie botów na Instagramie LUB osoba mogła zrobić/opublikować coś kontrowersyjnego, z czym wiele osób się nie zgadza.

_______________________________________________________

Podsumowując, mam szczerą nadzieję, że nauczyłeś się lekcji audytowania swoich influencerów przed rozpoczęciem z nimi współpracy. Po zidentyfikowaniu FAKE Influencer unikaj współpracy z nim, a także staraj się prowadzić rejestr fałszywych influencerów, których zidentyfikowałeś. Nie będziesz musiał przechodzić przez długi proces badawczy w swoich przyszłych kampaniach.

Jeśli chcesz zmaksymalizować swój wpływ z Influencer Marketingu, zapraszamy do zostania partnerem anyStarr . Wykonamy za Ciebie całą ciężką pracę i znajdziemy odpowiednich Influencerów, którzy przyniosą największe korzyści Twojej marce!

Dowiedz się więcej o nas w poniższym filmie:

Recent Comments

    Comments are closed.